Kadastriniai matavimai

Ką reikia žinoti užsakant kadastrinius matavimus

Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti prieš užsakant kadastrinius matavimus yra tai, kad kreipdamiesi į mus, gausite visą profesionalią konsultaciją. Mes tikrai atsakysime į visus jums rūpimus klausimus ir išsklaidysime dvejones, susijusias su geodezija. Profesionali konsultacija yra pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį turite gauti prieš pradėdami bet kokius veiksmus, nesvarbu, ar tai būtų sklypo formavimasžemės sklypo paskirties keitimas ar kiti su žemės arba pastatų kadastriniais matavimais susiję darai. Pagrindiniai klausimai, su kuriais klientas dažniausiai kreipiasi į mus, būna: kadastriniai matavimai ir jų kaina, darbų terminai, taip pat dokumentai, kurių reikia  norint pradėti bet kokius, su geodezija susijusius, darbus. Taigi, kokius dokumentus žemės sklypo savininkas turi pateikti matininkui

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi matininkui, atliekančiam darbus yra šie:

- Žemės sklypo, kuriam užsakomi kadastriniai matavimai, planas

- Nuosavybės teisę įrodantys dokumentai, t.y. Registrų centro pažymėjimas

- Savininko asmens dokumento kopija

* Jei darbų eigoje paaiškėja, jog bus reikalingi papildomai dokumentai, mes ne tik pakonsultuosime, bet ir padėsime sutvarkyti visus formalumus, susijusius su tų dokumentų gavimu.


Kadastriniai matavimai ir jų kaina. Kas ją nulemia?

Kadastriniai matavimai ir jų kaina tikriausiai daugiausiai diskusijų ir galvos skausmo klientams sukelianti tema, nes kainos  dažnai būna tokios skirtingos, kad ne vienas susimąsto, kas vis dėl to lemia tą kainą ir  iš ko ji paprastai susideda. Čia pirmiausia vertėtų pastebėti, geodeziniai (kadastriniai) matavimai - tai paslauga, susidedanti iš daugybės sudedamųjų dalių ir faktorių įtakojančių paslaugos kainą. 

Sklypo specifika - tai vienas esminių, galima sakyti pagrindinis faktorius, nulemiantis kadastrinių matavimų kainą. Kaina visų pirma priklauso nuo sklypo ploto, taip pat statinių, esančių sklype, skaičiaus. Dažnai kadastrinių matavimų kaina yra įtakojama vietovės, reljefo sudėtingumas arba net gretimų sklypų savininkų skaičiaus. Žemės matavimai - tai labai daug sudedamųjų dalių apimantis procesas, todėl kartais net palyginti kainas vien pagal sklypo plotą yra sudėtinga,  o dažniausiai net neįmanoma. Tik tinkamai įvertinę visą sklypo specifiką, matininkai gali įvardinti kainą, todėl dažniausiai net neverta spėlioti, kokia tai kaina gali būti, daug patikimesnis būdas - tiesiog pasiklausti gerai šį darbą išmanančių profesionalų

Sezoniškumas - nors ir ne esminis, vis dėlto tai darantis įtaką kadastriniams matavimams, faktorius. Žinoma, ne tokią didelę, kaip sklypo specifika. Dažnai, norėdami sumažinti žemės matavimų kainą, klientai renkasi šaltąjį metų laiką. Šiame pasirinkime yra dalis tiesos, tačiau tokios ženklios įtakos kainai, kad būtų galima stipriai sutaupyti, sezoniškumas neturi. 

Konkurencinė aplinka - kaip ir bet kuriame kitame versle, konkurencinė aplinka, be abejo, įtakoja paslaugos kainą. Šiuo atveju visada rekomenduojame klientams pasitikrinti kainų lygį pas skirtingus matininkus, tačiau galutinį sprendimą daryti remiantis ne mažiausia kaina, o didžiausia patirtimi ir profesionalumu. Netinkamai atlikta paslauga, vėliau klientui gali kainuoti daug daugiau, todėl visada renkantis matininkus verta pasidomėti jų patirtimi, profesionalumu ir darbo kultūra. Mes, turėdami daugiametę patirtį, esame susidūrę su situacijomis, kai į mus kreipiasi klientai dėl netinkamai atliktos paslaugos, kurios pasekmės vėliau būna skaudžios: tenka ne tik iš naujo atlikti tą patį  kadastrinių matavimų darbą, bet ir iš naujo tvarkyti visus dokumentus, o tai dažniausiai reiškia ir milžiniškas laiko sąnaudas. Taigi, visada siūlome gerai apmąstyti renkantis specialistus, kad vėliau už tą patį darbą netektų mokėti dar kartą.

Kadastriniai matavimai - pakankamai rimta sfera, nes ji siejasi su gan brangiu turtu - žeme. Su ja, kaip žinome, juokai visada būna menki. Ar galima sutaupyti, kai prireikia pasinaudoti tokia procedūra? Sutaupyti norime visi, tik kartais to daryti neverta. Šis atvejis yra vienas iš tų, kai taupumas gali koją pakišti, o su būsimomis problemomis teks susidurti vieno ar kito sklypo savininkui, todėl visada reikia rinktis patirtį turinčius ir savo darbus puikiai išmanančius šios srities specialistus. 

Nebijokite ir skirkite laiko tinkamo specialisto paieškai. Darbai bus atlikti nepriekaištingai, o svarbiausia, kad visada laiku. Nebijokite pasiteirauti ar įmonėje dirbantys matininkai turi galiojančias licencijas, nes tik atestuoti specialistai gali šiuos darbus atlikti profesionaliai ir būti už juos atsakingi. 

Kadastriniai matavimai ir jų terminai. Nuo ko priklauso proceso trukmė?

Kadastrinių matavimų trukmė susideda iš kelių etapų, kuriuos įtakoja skirtingi paslaugų teikėjai, todėl vien tik nuo matininkų ji nepriklauso. Vis dėlto, gerai savo darbą išmanantys specialistai gali pakankamai greitai ir profesionaliai atlikti matavimus ir padėti greičiau sutvarkyti kitus procesus, reikalingus greičiau sudaryti nekilnojamo turto kadastrinių matavimų bylą

Darbai bus baigti, kai matininkas pateiks parengtą kadastrinių matavimų bylą. Joje bus pateiktas suformuotas sklypo planas, apskaičiuota jo vertė, paruošta naudmenų eksplikacija ir surašytas ribų paženklinimo aktas. Visi šie dokumentai suteiks teisę nevaržomai disponuoti turimu nekilnojamuoju turtu. Akivaizdu, kad į kadastrinius matavimus investuoti verta. 

Kadastrinių matavimų eiga susideda iš kelių etapų:

- Žemės ar statinių matavimo darbai, kuriuos atliks matininkas paprastai per kelias dienas. Šis etapas trumpiausias ir tiesiogiai priklauso nuo pasirinkto specialisto darbo greičio, bei užimtumo.

- Nacionalinės žemės tarnybos patikra. Paprastai tai ilgiausiai užtrunkantis, ir jau vien tik nuo matininko nebepriklausantis procesas. Nacionalinė žemės tarnyba šią paslaugą atlieka per 20 - 30 dienų, tačiau vėlgi tik tuo atveju, jei visi kadastrinio matavimo darbai prieš tai buvo atlikti teisingai. Čia vėl norėtume pabrėžti, kaip svarbu tinkamai pasirinkti matininką, kuris nors ir negalėdamas tiesiogiai įtakoti šio etapo trukmės, gali bent jau užtikrinti, kad dėl jo kaltės nekils nesklandumų.

- Dokumentų registravimas Registrų centre. Registrų centras paprastai dokumentus įregistruoja per 1 - 10 darbo dienų. 

Kadangi kadastrinių matavimų procesas ganėtinai ilgas ir priklauso nuo skirtingų paslaugų tiekėjų, siūlome nepalikti to paskutinei dienai, o pasirūpinti prieš pradedant bet kokius su žemės ar pastatų disponavimu susijusius darbus.