Sklypo paskirties keitimas

Žemės sklypo paskirties keitimas - tai poreikis atsirandantis tada, kai disponuojamu žemės sklypu norima naudotis ne pagal jo paskirtį. Prieš perkant žemės sklypą taip pat verta pasidomėti, ką su juo bus galima daryti ir, reikalui esant, ar bus galimybė pasikeisti žemės sklypo paskirtį. Situacija apie norimo pakeisti žemės sklypo galimybes tai padaryti geriausiai atsispinti savivaldybių bendruosiuose planuose.

Sklypo paskirties keitimas būtinas tada, kai norima vykdyti veiklą, kuri neatitinka nustatytos žemės sklypo paskirties ir naudojimosi būdo. 

Nuo ko prasideda sklypo paskirties keitimas

Dažniausiai žemės sklypo paskirtis keičiama tada, kai reikalingas žemės ūkio paskirties keitimas į namų valdą, kad jame būtų galima statyti gyvenamuosius pastatus, arba užsiimti komercine veikla. Žemės ūkio paskirties sklypuose leidžiama statyti tik su žemės ūkiu susijusius pastatus, todėl, jei planuojate kitokią, nei žemės ūkis veiklą, teks kreiptis dėl žemės paskirties keitimo.

Visų pirma, norint kad būtų atliktas sklypo paskirties keitimas, reikia pasidomėti, ar sklypas patenka į savivaldybių bendruosiuose planuose numatytas urbanizuotas teritorijas. Reiktų atkreipti dėmesį, kad jei savivaldybių planuose tokios teritorijos pažymėtos geltonąja zona, galėsite keisti žemės paskirtį ir joje statyti statinius. Jei vis dėlto jūsų žemės sklypas patenka į žaliąja zona pažymėtas teritorijas - tokiu atveju statinių šiame sklype pastatyti jau nebegalėsite. 

Labai svarbu tiksliai apsispręsti, ar jums reikalingas tik žemės sklypo paskirties keitimas, ar kartu ir sklypo padalijimas į kelis atskirus sklypus. Pirmuoju atveju viskas daug paprasčiau - jums tiesiog reikia kreiptis į savivaldybės administracijos direktorių su prašymu pakeisti žemės sklypo paskirtį. Jei vis dėlto nuspręsite, kad jums reikalingas ne tik paskirties keitimas, bet ir sklypo padalijimas, tokiu atveju reiks parengti ir formavimo/pertvarkymo projektą. Apie tai, kaip vyksta žemės sklypų padalijimas plačiau skaitykite čia

Kokie dokumentai reikalingi, kad būtų atliekamas žemės sklypo paskirties keitimas?

Norint, kad būtų teisingai ir kaip įmanoma greičiau atliktas sklypo paskirties keitimas, reikalingi šie dokumentai:

- Prašymas savivaldybės administracijos direktoriui

- Žemės sklypo ir pastatų (jei sklype tokie yra) nuosavybės dokumentų kopijos

- Žemės sklypo plano kopija

- Statinių (jei tokie yra) išdėstymo planas

- Kiti dokumentai pagal situaciją (sutikimai, įgaliojimai ir pan.)

Jei žemės paskirties keitimas neprieštarayuja jūsų rajono savivaldybės bendrojo plano ir kitiems teritorijų planavimo dokumentams, turėtumete gauti iš savivaldybės leidimą pakeisti žemės sklypo paskirtį, su kuriuo vėliau turite kreiptis į Registrų Centrą, kuriame pagal savivaldybės sprendimą, bus pakeista zemės sklypo paskirtis

Ką daryti, jei  jūsų turimas žemės sklypas  susideda iš kelių skirtingas paskirtis turinčių sklypų?

Tokia, situacija, kai savininkas turi suformuotą sklypą, susidedantį iš, tarkim, dalies miško paskirties, dalies gyvenamosios paskirties ir dalies žemės ūkio paskirties sklypų, dažniausiai susidaro, kai atkuriamos žemės nuosavybės teisės. Šioje situacijoje nebeužteks kreiptis į savivaldybės administracijos direktorių su prašymu pakeisti žemės sklypo paskirtį, šiuo atveju bus reikalingas sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas. Jo metu, jūsų turimas sklypas padalijamas į kelis, turinčius skirtingas paskirtis. Po projekto patvirtinimo, kiekvienam sklypui bus būtina atlikti kadastrinius matavimus

Šiais ir kitais su žemės sklypais susijusiaisklausimais visada esame pasirengę padėti, todėl nedvejodami susisiekite dėl išsamesnės konsultacijos: